Med originaletsning av Zorn

Med originaletsning av Zorn
Med originaletsning av Zorn
Med originaletsning av Zorn
Med originaletsning av Zorn

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ZORNETSNING. SNOILSKY, CARL. Sonetter. 2 uppl. Stockholm 1888.
Liten 8:o. 1 originaletsning (porträtt av Snoilsky), signerad Zorn i plåten (8,2x5,3 cm, H&H 24 ).
Rött guldornerat originalklotband, lätt blekt guldornerad rygg. Titelbladet något bruntonad i marginalerna. Exlibris.

289126

2015-02-20