Prydnadsurnor fransk empire
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PRYDNADSURNOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets början, empire, förgylld brons, framsida med plakett föreställande antikiserande figurscener, höjd 27,5 cm
Litt. "ANTIKT Sköna Hem Antikspecial, 1989", sid 61
Förgyllning med slitage
289259
2015-01-28