Ämbetsmannavärja

Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄRJA, 1800-tal, med tveeggad klinga, förgyllt korsformat mässingsfäste, kavel av nätskuren ebenholts, svart skinnbalja med två förgylld mässingsbeslag, längd 86 cm

Doppskon klämd

289264

2015-01-29