Fåtölj Eero Aarnio "Bubble chair"
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FÅTÖLJ, Eero Aarnio, "Bubble chair", hängande fåtölj, Adelta Finland, formgiven 1968, akrylplast, stålram, lösa silverfärgade läderkuddar, höjd ca 105 cm, kedjans längd ca 122 cm
Bruksslitage, smärre ytrepor
289277
2015-01-29