Fåtölj Eero Aarnio "Bubble chair"

Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio
Fåtölj Eero Aarnio

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FÅTÖLJ, Eero Aarnio, "Bubble chair", hängande fåtölj, Adelta Finland, formgiven 1968, akrylplast, stålram, lösa silverfärgade läderkuddar, höjd ca 105 cm, kedjans längd ca 122 cm

Bruksslitage, smärre ytrepor

289277

2015-01-29