Skåp i barockstil

Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil
Skåp i barockstil

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅP, tvådelat, barockstil, 1800-tal med äldre delar, betsad ek, rikligt träskuren dekor av figurer, bakomliggande hyllplan, byrålåda i form av bestickschatull, svarvade kopplade ben, totalhöjd ca 199, 101x53 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Enligt uppgift har skåpet stått på Skytteholms herrgård på Ekerö

Slitage, smärre skador. Nyckel finns att hämta i Utlämningen

289340

2015-01-29