Tekokare Goblin Teasmade

Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade
Tekokare Goblin Teasmade

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKOKARE, "Goblin Teasmade", 1954, modell D25, BVC Engineering Company Ltd, höjd ca 24, 43x38 cm
Literatur: Michael Tambrini, The look of the century, s 75

Smärre bruksslitage, kannans hänkel med lagning.

289448

2015-01-29