Tekokare Goblin Teasmade
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TEKOKARE, "Goblin Teasmade", 1954, modell D25, BVC Engineering Company Ltd, höjd ca 24, 43x38 cm
Literatur: Michael Tambrini, The look of the century, s 75
Smärre bruksslitage, kannans hänkel med lagning.
289448
2015-01-29