Armlänstol gustaviansk

Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk
Armlänstol gustaviansk

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AMRLÄNSTOL, gustaviansk, vitmålad, skuren dekor

Proveniens: Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län
genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.

Slitage, renoverad.

289523

2015-02-09