Armlänstol gustaviansk
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AMRLÄNSTOL, gustaviansk, vitmålad, skuren dekor
Proveniens: Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län
genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.
Slitage, renoverad.
289523
2015-02-09