Stolar gustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
STOLAR, 12 st., gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med rosor och blad, hörnfleuroner, svängd frontsarger med blomdekor, avsmalnande kannelerade ben, bemålade
Smärre skador, förstärkningar, lagningar, med individuella variationer
289672
2015-02-12