Spegel sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

9 000 SEK

12 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, kallstämplad EW (Eric Wahlberg 1760-1811), träskuren dekor samt kron med bemålad gipsmedaljong, förgylld med guld och slagmetall, ca 153x74 cm

Smärre sprickor, delvis påbättrad förgyllning

289702

2015-01-31