Spegel sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
9 000 SEK
12 000 SEK
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, kallstämplad EW (Eric Wahlberg 1760-1811), träskuren dekor samt kron med bemålad gipsmedaljong, förgylld med guld och slagmetall, ca 153x74 cm
Smärre sprickor, delvis påbättrad förgyllning
289702
2015-01-31