Carl XIV Johan ram med krona gåva Prytz

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

REGENTPORTRÄTT, Carl XIV Johan, litografi, F Gerard, ram krönt med krona vilande på hyende, träskylt med texten "Af H:M:Konungen till Fru Öfverstinnan Prytz År 1842", bildmått 51x33

Litografi med skador, fläckar

289740

2015-02-02