Carl XIV Johan ram med krona gåva Prytz
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
REGENTPORTRÄTT, Carl XIV Johan, litografi, F Gerard, ram krönt med krona vilande på hyende, träskylt med texten "Af H:M:Konungen till Fru Öfverstinnan Prytz År 1842", bildmått 51x33
Litografi med skador, fläckar
289740
2015-02-02