Med dedikation i tusch o. akvarell

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SVENSSON, ROLAND. Skärgårdsliv i gången tid. Stockholm 1961.
4:o. 4 färglit., varav 3 signerade, och andra illustrationer av författaren. Omslag. Välbevarat mörkblått hfrbd, rygg m. blindpressad titel o. författarnamn i guld, övre guldsnitt, i övrigt oskuren. Något nött skinnskodd pbakassett. Dedikation med teckning i tusch o. akvarell på försättsbladet. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, av författaren signerade ex., detta nummer 72.

289778

2015-02-04