Max Ernst
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERNST, Max (1891-1976): Le plus beau mur de mon royaume, etsning, akvatint i färg med prägeltryck, 1972, signerad Max Ernst, hc. Editerad av Georges Visat, Paris, 42,5x33 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien A37
Fläckar, hanteringsveck i marginalen
289837
2015-02-02