Vilhelm Bjerke Peterson Abstrakt
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BJERKE PETERSEN, Vilhelm (Danmark, 1909-1957): "Diagonalt kraftspel", monogramsignerad v.b.p -53, olja på duk, 33x41 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, De Danske, 1984
Obetydligt färgbortfall
290179
2015-02-04