Vilhelm Bjerke Peterson Abstrakt

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BJERKE PETERSEN, Vilhelm (Danmark, 1909-1957): "Diagonalt kraftspel", monogramsignerad v.b.p -53, olja på duk, 33x41 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, De Danske, 1984

Obetydligt färgbortfall

290179

2015-02-04