Japanskt svärd

Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd
Japanskt svärd

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SVÄRD, Japan, 1800-talets slut, sannolikt tidigare klinga, balja och fäste i skulpterat ben med figurscener, total längd 65 cm

Smärre skador, lagning

290212

2015-02-03