Hildegard Thorell Damporträtt

Hildegard Thorell Damporträtt
Hildegard Thorell Damporträtt
Hildegard Thorell Damporträtt
Hildegard Thorell Damporträtt

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

THORELL, Hildegard (1850-1930): Porträtt av dam med sjal, olja på duk, intyg a tergo: "Att denna porträttstudie är målad af HIldegaard Thorell intygas härmed af mig, hennes syster, Anna Tamm född Bergendahl(?)", 61x50 cm

Krackelyr, smärre rispa, retusch

290308

2015-02-04