Hildegard Thorell Damporträtt
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
THORELL, Hildegard (1850-1930): Porträtt av dam med sjal, olja på duk, intyg a tergo: "Att denna porträttstudie är målad af HIldegaard Thorell intygas härmed af mig, hennes syster, Anna Tamm född Bergendahl(?)", 61x50 cm
Krackelyr, smärre rispa, retusch
290308
2015-02-04