Höbåt från kalvholmen till Hindö oljemålning
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Höbåt från Kalvholmen till Hindö, monogramsignerad och daterad 1891 (enligt etikett a tergo "...målad av prosten Lundqvist..."), olja på duk, ca 22x28 cm
Krackeleringar
290526
2015-02-04