Höbåt från kalvholmen till Hindö oljemålning

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Höbåt från Kalvholmen till Hindö, monogramsignerad och daterad 1891 (enligt etikett a tergo "...målad av prosten Lundqvist..."), olja på duk, ca 22x28 cm

Krackeleringar

290526

2015-02-04