Golvur Dalarna
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, Dalarna, daterat 1852, urtavlan märkt AAS Mora, brunmålat med polykrom dekor av kurbits, höjd ca 206 cm
Pendel finns, 2 lod finns, glas saknas, nycklar saknas, ytskador, lagningar
290534
2015-02-04