Vas Kina 1900-tal
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VAS, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, figural dekor i famille rose med poem, hänklar i form av fohundshuvuden, höjd 42 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.
Mynningen med ett nagg, ytslitage.
290560
2015-02-11