Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VAS, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, figural dekor i famille rose med poem, hänklar i form av fohundshuvuden, höjd 42 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Mynningen med ett nagg, ytslitage.

290560

2015-02-11