Tallrikar Kina blåvita
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MATTALLRIKAR, 17 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft/mitt, snarlik dekor i underglasyrblått, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpta i Kina på 1960-talet.
Enstaka nagg och hårsprickor.
290571
2015-02-11