Chiffonjé Karl Johan etikettmärkt
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd 132,5, 124x51,5 cm, nyckel finns
Skador och sprickor, undre sarg med fanerbortfall
290655
2015-02-05