Chiffonjé Karl Johan etikettmärkt

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd 132,5, 124x51,5 cm, nyckel finns

Skador och sprickor, undre sarg med fanerbortfall

290655

2015-02-05