Matsalsgrupp Carl Malmsten "Ambassadör"
2015-02-06
290865
| Klubbat belopp | 9 400 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
MATBORD, MATSTOLAR, 4 st., KARMSTOLAR 2 st., "Ambassadör" respektive "Nya Gullheden", design Carl Malmsten, valnöt, bestående av matbord med 3 iläggsskivor varav 2 med sarg, 2 karmstolar, 4 stolar med lösa sitsar, bordets höjd ca 74, stolars sitthöjd ca 45 cm, brännmärkta
Bruksslitage, bord med smärre fanérskador, sitsar med enstaka fläckar