Fransk äldre litteratur 1700-1800-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

1 000 SEK

BÖCKER ÄLDRE. Fransk litteratur, 1700-1800-tal, bl.a. Sévigné, Recueil des lettres, Paris 1803, I-XII, senare bruna hfrbd, Hardouin de Perefixe, Histoire du roi Henri le Grand, I-II, Paris 1767, samtida rött hfrbd.
Ej genomgångna.

Något nötta band, vissa småskador, ej genomgångna

290997

2015-02-06