Oscar Törnå oljemålning
2015-02-07
291242
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TÖRNÅ, Oscar (1842-1894): Motiv av bygata, signerad och daterad Oscar Törnå 1879, olja på kopparplåt, ca 22x18 cm
Färgbortfall i nedre marginal