Golvur rokoko
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, rokokostil, skuren dekor, grönmålat med polykrom dekor av landskap med hus, raocailler och blomsterslingor, delvis förgylld, höjd ca
Renoverat, huven med spricka, senare fotavslut, enstaka färgbortfall, nyckel saknas, pendel och lod finns. Inköpskvitto finns att avhämta vid Utlämningen.
291254
2015-02-07