Sven X:et Erixson oljemålning

Sven X:et Erixson oljemålning
Sven X:et Erixson oljemålning
Sven X:et Erixson oljemålning
Sven X:et Erixson oljemålning

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970) tillskriven: "Fiskare", olja på duk, påskrift á tergo "Gåva till Nisse från X:et färg och Form 1969", ca 37,5x46 cm

Färgbortfall, tryckskador

291276

2015-02-07