Tekanna tallrik kopp dosor skål Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, TALLRIK, KOPP, med fat, DOSOR, 3 st, SKÅL, porslin, Kina, delvis 1700-tal, dekor i famille rosefärger,

Kannan med flertal lagningar, sprickor, nagg, lagningar

291297

2015-02-07