Barockskåp
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KABINETTSKÅP, barock, 16/1700-tal, intarsia med bl a valnöt och mahogny, rik träskuren dekor, bakomliggande inredning i form av lådor, sprialvridna ben, höjd ca 190, 114x56 cm
PROVENIENS: Beck-Friis / Löwenhielm, Stockholm
Nycklar finns att uthämta i utlämningsdisken, slitage, lagningar, skador, lösa listdelar medföljer
291319
2015-02-07