Barockskåp

Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KABINETTSKÅP, barock, 16/1700-tal, intarsia med bl a valnöt och mahogny, rik träskuren dekor, bakomliggande inredning i form av lådor, sprialvridna ben, höjd ca 190, 114x56 cm
PROVENIENS: Beck-Friis / Löwenhielm, Stockholm

Nycklar finns att uthämta i utlämningsdisken, slitage, lagningar, skador, lösa listdelar medföljer

291319

2015-02-07