Skål med fat Edward Hald Orrefors 1927

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL MED FAT, Edward Hald, Orrefors 1927, graverad dekor av palmliknande träd, signerad Of H 574 27 R, höjd 10, diameter 19, fatet 22,5 cm

fatet med mindre nagg

291336

2015-02-08