Gustav VI Adolf brev, Oscar II dokument

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

KUNGLIGA SIGNATURER (3 dokument/brev). GUSTAV VI ADOLF (1882-1973), Egenhändigt skrivet och undertecknat brev till Axel Wennergren, daterat Stockholms slott, 3 april 1939, omfattar 12 s. på monogrammerat brevpapper i oktavformat, OSCAR II, Egenhändig signerad resolution, daterad 1878, papperssigill, 1 dokument osignerat daterat 1898

Kuntoraportti

Handling vikt, något nötta

291467

Päivämäärä:

2015-02-09