Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, svensk, m/1878 för sjöofficer, svart läderbalja med tre förgyllda mässingsbeslag och två koppelringar, längd 89 cm, portepé
Proveniens: Amiral Erik Samuelson

291589

2015-03-17