Bordspendyl rokoko
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal, emaljerad urtavla med romerska siffor, urtavlan otydligt märkt, bemålat fodral i trä, höjd 55 cm
Urtavla med skador, sprickor, renoverad kompletterad, senare urverk
291681
2015-02-09