Vaser Kina 1900-tal

Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal
Vaser Kina 1900-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft/mitt, figural dekor, höjd 28 resp. 28,5 cm
Proveniens: Inköpta i Kina på 1960-talet.

Dekorslitage, mindre bränningsdefekter

291695

2015-02-11