Sakral skulptur 1700-tal eller äldre krucifix

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SAKRAL SKULPTUR, 1700-tal eller äldre, krucifix, skulpterat och bemålat lövträ, höjd 28 cm, total höjd inkl kors 62 cm
PROVENIENS: Svensk privat samling

Senare kors, smärre skador

291738

2015-02-20