Speglar Japan Meiji (1868-1912)
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRONSSPEGLAR, 2 st, Japan, sent 1800-tal, Meiji (1868-1912), rik reliefdekor med motiv av tranor samt skrivtecken, handtag klädda i rotting, i träfodral med lackarbeten, total längd ca 39 cm diameter ca 23 cm
Fodral med skador
291906
2015-02-10