Speglar Japan Meiji (1868-1912)

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRONSSPEGLAR, 2 st, Japan, sent 1800-tal, Meiji (1868-1912), rik reliefdekor med motiv av tranor samt skrivtecken, handtag klädda i rotting, i träfodral med lackarbeten, total längd ca 39 cm diameter ca 23 cm

Fodral med skador

291906

2015-02-10