Bålskål med fat Qianlong
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÅLSKÅL med FAT, porslin, Kina 1700-tal, dekor i emaljblått och guld, monogram i guld, bålskålens diameter 32 cm, fatets diameter 34 cm
Smärre kantnagg, hårsprickor, slitage och bålskålen stjärnspricka i botten.
291978
2015-02-13