Bålskål med fat Qianlong

Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong
Bålskål med fat Qianlong

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÅLSKÅL med FAT, porslin, Kina 1700-tal, dekor i emaljblått och guld, monogram i guld, bålskålens diameter 32 cm, fatets diameter 34 cm

Smärre kantnagg, hårsprickor, slitage och bålskålen stjärnspricka i botten.

291978

2015-02-13