Enrico Baj, Ubu, upplåsbar skulptur
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BAJ, Enrico (1924-2003): "Ubu by Baj", uppblåsbar skulptur, plast, tryck signatur "Ubu by Baj", höjd ca 52 cm
PROVENIENS: Gåva från konstsamlaren Theodor "Teto" Ahrenberg (1912-1989) till nuvarande ägare
Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm
Slitage
292159
2015-02-15