Enrico Baj, Ubu, upplåsbar skulptur

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BAJ, Enrico (1924-2003): "Ubu by Baj", uppblåsbar skulptur, plast, tryck signatur "Ubu by Baj", höjd ca 52 cm
PROVENIENS: Gåva från konstsamlaren Theodor "Teto" Ahrenberg (1912-1989) till nuvarande ägare

Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm

Slitage

292159

2015-02-15