Terrin blåvit Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av kaninhuvuden, Qianlong (1736-1795), höjd 19, längd 37 cm
En mindre lagning på lockets inre fals, lock med mindre glasyrnagg.
Kaninhuvuden på underdelen med lagningar och retuscheringar
292367
2015-02-12