Terrin blåvit Kina

Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina
Terrin blåvit Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av kaninhuvuden, Qianlong (1736-1795), höjd 19, längd 37 cm

En mindre lagning på lockets inre fals, lock med mindre glasyrnagg.
Kaninhuvuden på underdelen med lagningar och retuscheringar

292367

2015-02-12