Ampel empire

Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AMPEL, för tre ljus, empire, 1800-talets första hälft, patinerad brons, delvis förgylld, dekor av psykopomper, flammor samt kottavslut, höjd ca 80 cm
PROVENIENS: Gerda Roosval-Kallstenius och Gottfrid Kallstenius

Slitage

292449

2015-02-12