Brännvinssked silver 1600-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRÄNNVINSSKED, silver, senare förgyllning, Sverige 1600-tal, skedblad med graverad dekor, stämplar saknas, längd 15 cm, vikt ca 34,5 g
Skedbladets baksida med ägarinitialer, förgyllning med visst slitage, dekorknopp något sned
292498
2015-02-14