Brännvinssked silver 1600-tal

Brännvinssked silver 1600-tal
Brännvinssked silver 1600-tal
Brännvinssked silver 1600-tal
Brännvinssked silver 1600-tal
Brännvinssked silver 1600-tal
Brännvinssked silver 1600-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

BRÄNNVINSSKED, silver, senare förgyllning, Sverige 1600-tal, skedblad med graverad dekor, stämplar saknas, längd 15 cm, vikt ca 34,5 g

Kuntoraportti

Skedbladets baksida med ägarinitialer, förgyllning med visst slitage, dekorknopp något sned

292498

Päivämäärä:

2015-02-14