Spegellampetter sengustavianska
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, sengustavianska, 1800-talets första hälft, för 2 ljus vardera, rektangulära, krönta av bandrosetter, ljusarmar i mässing, 71 x 37,5 cm
smärre lagningar, dekorskador, nedre dekor med bortfall, senare bakstycke och glas
292499
2015-02-14