Albert Johansson - målning
2015-03-21
292543
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 15 000 SEK |
ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Konvektion I, signerad Albert Johansson -1967, olja/limfärg/collage på pannå, 75 x 90 cm
Proveniens: Bukowski Auktioner, 2005
Utställd: Gallerie Bonnier, Geneve, Schweitz, inventarienummer A1048