Elsa Derkert, akvareller

Elsa Derkert, akvareller
Elsa Derkert, akvareller
Elsa Derkert, akvareller
Elsa Derkert, akvareller

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkr. 1900), Fotografen / Syende kvinna, två st, akvareller på papper, 20 x 12 cm vardera. Akvarellerna föreställer Siri Derkerts bror Jean Dekert och syster Elsa Derkert. Proveniens: I familjen Derkerts ägo.

292554

2015-02-13