Bror Kronstrand portätt i olja

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KRONSTRAND, Bror (1875-1950): Kvinnoporträtt, olja på duk, signerad och daterad Kronstrand 1937, ca 65x55 cm
PROVENIENS: Dedikerad av konstnären "Till min gode vän Henrik Laretei" (den estniska ambassadören i Stockholm, far till konscertpianisten Käbi Laretei)

Dukskador

292576

2015-02-13