Hebreiska böcker
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JUDAICA. 5 vol. m. hebreisk text. Tryckta i Warszava, odaterade, troligen första halvan av 1900-talet. Troligen böcker med böner för olika judiska högtider.
Lätt nötta halvklotband med bruna ryggar o. blå pärmar, främre pärm med titel i guld, blekta sparsamt guldornerade ryggar. Enstaka smårevor. 5 vol.
292589
2015-02-18