Hebreiska böcker

Hebreiska böcker
Hebreiska böcker
Hebreiska böcker
Hebreiska böcker

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JUDAICA. 5 vol. m. hebreisk text. Tryckta i Warszava, odaterade, troligen första halvan av 1900-talet. Troligen böcker med böner för olika judiska högtider.
Lätt nötta halvklotband med bruna ryggar o. blå pärmar, främre pärm med titel i guld, blekta sparsamt guldornerade ryggar. Enstaka smårevor. 5 vol.

292589

2015-02-18