Jean Prouvé tillskriven Jib lamp

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JEAN PROUVÉ, tillskriven, Jib lamp, lackerat stålrör, märkt Nancy, märkt "Patent" på lampsockeln, 1900-tal, längd 120 cm

Slitage, ej funktionstestad

292612

2015-02-13